Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych dla PSP w Podgórze w roku szkolnym 2021/2022:
15.10.2021 r.
12.11.2021 r.
07.01.2022 r.
02.05.2022 r.
24 - 26.05.2022 r. (egzamin ósmoklasisty)
17.06.2022 r.

 

 

Liczba odwiedzin:

Darmowy licznik odwiedzin

 

KONTAKT
Podgóra
26-634 Gózd
tel/fax: 48 320-20-18
podgora@op.pl

ROK SZKOLNY 2021/2022

ROK SZKOLNY 2020/2021

 

Zespół ds. Kozienickiego Parku Krajobrazowego ogłosił wyniki konkursu plastycznego „Ptasi ogród moich marzeń”. Został on zorganizowany w ramach projektu „Ptasia stołówka”, w którym wzięli udział uczniowie z klas I – III szkoły podstawowej. Na konkurs wpłynęło 39 prac uczniów z 7 szkół. Miło nam poinformować, że Zuzanna Matejek zajęła drugie miejsce, a Julia Wargacka – wyróżnienie (obie uczennice z klasy I naszej szkoły). Serdecznie gratulujemy!!!! Uczniowie otrzymali nagrody w postaci dyplomów, książek oraz karmników do własnego złożenia dla wszystkich dzieci z klasy I. Sponsorem nagród była firma GAZ-SYSTEM.

 

 

 

Mimo, iż do dokarmiania ptaków jeszcze wiele czasu, uczniowie złożyli już swoje karmniki. Dzieci z niecierpliwością czekają na zimę oraz skrzydlatych przyjaciół.

                         

                                    

Projekt był realizowany dzięki grantowi finansowemu z Funduszu Naturalnej Energii, Organizator konkursu - Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ – SYSTEM S.A., a Partner Konkursu -  Fundacja „ Za górami, za lasami.

 

 

 

 

17 marca 2021 roku w klasie pierwszej został przeprowadzony konkurs recytatorski „Mój Ulubiony Wiersz”. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie. Recytowali wybrane przez siebie wiersze. W Jury zasiedli rodzice oraz sami uczniowie. Pierwsze miejsca zajęli Zofia Stawarz i Kacper Tyburski. Drugie miejsca również ex aequo zajęły Zuzanna Matejek i Julia Wargacka. Gratulujemy!

 

 

 

17 marca 2021 r. w klasie II odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski „ Mój ulubiony wiersz'',w którym wzięła udział: Anna Lesisz, Julia Marchewka, Wiktoria Mroczek, Oliwia Okoń, Michał Paduch, Iga Piwońska, Jakub Tkacz, Oliwier Przepiórzyński.

W tym konkursie uczniowie zajęli następujące miejsca:
I miejsce – Jakub Tkacz
II miejsce – Anna Lesisz
III miejsce – Julia Marchewka

 

 

W lutym br. odbył się szkolny konkurs „Dzień bezpiecznego Internetu”. Stawiał sobie za cel zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na tematykę bezpieczeństwa w Internecie rozumianego jako umiejętne korzystanie z jego zasobów, przeciwdziałanie cyberprzemocy, sprawne reagowanie na jej przejawy oraz wyszukiwanie wartościowych treści, które mogą być wykorzystywane w celach edukacyjnych. Konkurs był również próbą zachęcenia uczniów do twórczego, wizualnego zinterpretowania tej tematyki. Uczniowie klas 4-6 zaangażowani w zagadnienia od strony artystycznej, potrafili spojrzeć na nie z nowej, szerszej perspektywy. Uczniowie klas 7-8 przygotowali prezentacje multimedialne, które mogą być wykorzystane w celach edukacyjnych z wychowawcą w każdej klasie.

 

W pierwszej grupie wiekowej wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce: Wiktor Zieliński

 

II miejsce: Wojciech Matejek

 

III miejsce: Irmina Zielińska

 

Wyróżnienie: Jan Lesisz

 

 W drugiej grupie wiekowej:

 

I miejsce: Kornelia Cebula
Pobierz

II miejsce: Karolina Puchniarz
Pobierz

III miejsce: Emilia Janik

Pobierz

 

 

W piątek, 18.12.2020r. Starosta Radomski Waldemar Trelka wraz z Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej bryg. Pawłem Fliszkiewiczem, wręczył nagrody za kolejne konkursy realizowane w ramach Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli i Porządku Publicznego pn. ,,Bezpieczny Powiat Radomski”.

Pierwszy z nich to konkurs, polegający na wykonaniu pracy plastycznej, którego głównym hasłem przewodnim było ,,Powietrze, Ogień, Woda …W nagłej potrzebie Straż Pożarna dłoń swą Tobie poda”. Laureatką konkursu w 2 grupie wiekowej została Kornelia Cebula.

      

,,Odblaski na topie” to tytuł drugiego konkursu, który odbył się w ramach w/w programu. Konkurs adresowany był do uczniów klas od IV do VI. Polegał na zaprojektowaniu hasła,do ilustracji które będzie promować noszenie elementów odblaskowych wśród dzieci i młodzieży, a także dorosłych.Laureatka tego konkursu została Irmina Zielińska. Oba konkursy były konkursami powiatowymi.

   

   

  

W szkole był zorganizowany Konkurs na najciekawsze przebranie za świętego, „Czy każdy z nas może być świętym…?”. Dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas 1 – 3 przebrały się za wybranych świętych i przygotowały krótką informację na temat wybranego świętego. Dzieci prezentowały się bardzo ładnie i ciekawie. W konkursie uczestniczyło 19 osób. Jury miało trudne zadanie, co do rozstrzygnięcia konkursu. 

 

Ostatecznie: 

 

I miejsce zajęła – Zuzanna Matejek z kl. I

 

II miejsce – Kornelia Dymkowska z kl. II

 

III miejsce – Lena Sałbut z kl. III

 

               Zofia Stawarz z kl. I

 

               Grzegorz Skiba oddział przedszkolny

 

IV miejsce – Julia Wargacka kl. I

 

              Maciej Sałbut oddział przedszkolny

 

V miejsce – Bartek Matejek oddział przedszkolny

 

             Małgorzata Serafin kl. III

 

Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

 

6 listopada było podsumowanie Plastycznego Szkolnego Konkursu Patriotycznego „Moja Ojczyzna”. Uczestnicy przygotowali ciekawe prace, wykonane różną techniką.

 

Konkurs był podzielony na kategorie wiekowe.

 

Z oddziału przedszkolnego:

 

I miejsce zajął Antoni Lesisz

 

III miejsce – Filip Kęska

 

Z klas I – III

 

I miejsce - Justyna Opiela, kl. I

 

II miejsce - Anna Lesisz, kl. II

 

              Zuzanna Matejek, kl. I

 

III miejsce – Zofia Stawarz, kl. I

 

               Oliwia Okoń, kl. II

       

 

 

21 października 2020 roku nastąpiło podsumowanie Konkursu Plastycznego Rolnik jak malowany organizowanego przez Urząd Statystyczny w Warszawie. Uczniowie mieli za zadanie, wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej prezentującej wyobrażenia dzieci dotyczące pracy rolnika. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie klasy pierwszej. Najciekawsze prace zostały wysłane do organizatora.

 

        

                                                                                                    Zuzanna Matejek

 

ROK SZKOLNY 2019/2020

W środę, 5 lutego 2020 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”Organizatorem konkursu na szczeblu gminnym był Urząd Gminy, Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Goździe oraz Państwowa Straż Pożarna w Radomiu. Honorowy patronat nad eliminacjami objął Wójt Gminy Gózd Paweł Dziewit, który ufundował dla wszystkich uczestników dyplomy i słodki poczęstunek oraz puchary za I, II, III miejsce.

 

Eliminacje przebiegały w dwóch grupach wiekowych. Ogółem wzięło w nich udział 38 uczniów. Uczestnicy najpierw przystąpili do rozwiązywania testów pisemnych. Z uwagi na jednakową ilość punktów przeprowadzono dogrywkę o III miejsce w obu grupach wiekowych. Jak podkreślił  kpt. Dominik Szymczyk  pytania testowe nie należały do najłatwiejszych, jednak uczniowie wykazali się sporą wiedzą na temat pożarnictwa. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowały się osoby od 1 do 3 miejsca z każdej grupy wiekowej.          

 

Wyniki przedstawiaja się następująco:

 

I grupa wiekowa (szkoła podstawowa kl. I-VI)

 

 1. Zuzanna Sieradzka - Podgóra
 2. Mikołaj Matejek - Podgóra
 3. Oskar Marchewka - Podgóra

 

II grupa wiekowa (kl. VII, VIII szkoły podstawowej)

 

 1. Paweł Poneta - Podgóra
 2. Maja Piwońska - Podgóra
 3. Daniel Stępień - Kłonówek-Kolonia

 

 

 

12 grudnia siódmoklasiści z naszej szkoły brali udział w konkursie na najpiękniejsze drzewko bożonarodzeniowe. Od godz. 10.30 uczniowie wszystkich szkół z terenu gminy Gózd  wraz z opiekunami ze szkół rozpoczęli ubieranie swoich choinek pod Urzędem Gminy. Każda szkoła wylosowała swoje drzewko, za którego ubranie była odpowiedzialna. Uczniowie klasy VII aktywnie brali udział nie tylko w strojeniu choinki, ale również w przygotowaniu ozdób na nią. Tego roku wraz z opiekunami: mgr Martyną Kościelniak-Jaroszek i mgr Kamilą Marchewką przygotowali cukierki z rurek po papierze do pieczenia, gwiazdy styropianowe pomalowane na złoto, dzwonki z butelek plastikowych oraz łańcuch ze styropianowych bombek.  Nie zabrakło także lampek choinkowych. Nasze drzewko prezentowało się bardzo ładnie. Po zakończeniu ubierania choinki organizatorzy przygotowali poczęstunek  jako zwieńczenie tego miłego dnia. 

 

 

Dnia 2 grudnia 2019 roku odbył się konkurs plastyczny pt. ,,Wizerunek Świętego Mikołaja organizowany w grupie dzieci 4,5,6 letnich. Konkurs dotyczył udekorowania sylwety Świętego Mikołaja techniką płaską z wykorzystaniem dowolnych materiałów. Prace wykonane przez dzieci były oceniane w dwóch kategoriach: 4,5- latków i 6-latków. Dzieci wykonywały pracę samodzielnie w klasie wykazując się przy tym duża pomysłowością i kreatywnością.  Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy a laureaci – nagrody rzeczowe. 

Nagrodzone prace

I miejsce

1.Kacper Wolszczak

2. Jan Wolszczak

II miejsce

1.Justyna Opiela

2. Lena Kołodziej

III miejsce

1.Julia Wargacka

2. Fabian Zawodnik

 

Dnia 20 listopada 2019 roku odbył się konkurs plastyczny pt.,, Pluszowy Miś” organizowany w grupie dzieci 4,5,6 letnich. Konkurs dotyczył udekorowania sylwety Pluszowego Misia techniką płaską z wykorzystaniem dowolnych materiałów. Prace wykonane przez dzieci były oceniane w dwóch kategoriach: 4,5- latków i 6-latków. Dzieci wykonywały pracę samodzielnie w klasie wykazując się przy tym duża pomysłowością i kreatywnością.  Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy a laureaci – nagrody rzeczowe. 

Nagrodzone prace

I miejsce

 1. Zuzanna Matejek
 2. Szymon Maciąg

II miejsce

 1. Julia Wargacka
 2. Grzegorz Skiba

III miejsce

 1. Michał Puchniarz
 2. Zofia Bzdzikot

26 listopada 2019 roku został rozstrzygnięty Szkolny  Konkurs na Najpiękniejszą Ozdobę Bożonarodzeniową. Do konkursu przystąpili uczniowie z wszystkich klas naszej szkoły. Wszystkie dostarczone  prace były bardzo ładne, oryginalne, starannie wykonane. W każdej grupie wiekowej zostali wyłonieni laureaci, którzy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy! 

 

Nagrodzone prace:

 

- Oddział Przedszkolny:

 

 Lena Kołodziej - I miejsce

 Alan Zawadzki - I miejsce

 Zofia Bzdzikot - II miejsce 

 Maciej Sałbut - II miejsce

 Olaf Wróbel - III miejsce

 Kacper Wolszczak - III miejsce

 

 - Klasy I - III

 

Lena Sałbut - I miejsce

Maria Skiba - I miejsce

Julia Mroczek - II miejsce

Michał Paduch - II miejsce

Oliwia Okoń - III miejsce

Oskar Wardzyński - III miejsce

Wojciech Matejek - wyróżnienie

 

- Klasy V - VIII

 

Anita Zawadzka - I miejsce

Filip Winiarski - II miejsce

Kornelia Cebula - II miejsce

Maja Marud - III miejsce

Bartosz Nowak - III miejsce

 

 

Z radością informujemy, że nasza szkoła zajęła III miejsce w Konkursie Wiedzy o Gminie Gózd 14 listopada 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kuczkach Kolonii rozstrzygnięto II edycję Konkursu Wiedzy o Gminie Gózd. Pomysł narodził się tak naprawdę w ubiegłym roku, żeby uczcić stulecie odzyskania niepodległości i żeby też popularyzować wiedzę o naszej gminie. Każda ze szkół biorących udział w konkursie wiedzy o gminie Gózd przygotowała krótki program artystyczny, nawiązujący do historii Polski oraz film opowiadający o patronie szkoły lub o samej działalności szkoły. Część teoretyczna zawierała pytania, na które w konkursie musieli dopowiedzieć uczniowie dotyczyły historii gminy Gózd tej współczesnej, ale nie tylko. Poziom był bardzo wysoki, ale wyrównany.

                                       

Dnia 08.11.2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej. Uczestniczyli w nim  uczniowie kl. I, II, III, V-VIII  (15 Recytatorów). Jury w składzie: dyrektor mgr Agnieszka Kwiecień, mgr Anna Grzeszczyk,  mgr Justyna Pyrgiel  przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych.

I kategoria

I miejsce - Oliwia Okoń  

II miejsce -Małgorzata Serafin  

III miejsce - Jakub Tkacz
wyróżnienie -  Iga Piwońska

II kategoria

I miejsce - Paweł Poneta  

II miejsce - Irmina Zielińska  

III miejsce - Zuzanna Sieradzka

Zwycięzcom i Wszystkim Recytatorom serdecznie gratulujemy!

 

 

Klasa I, II i III Publicznej Szkoły Podstawowej im Marii Konopnickiej w Podgórze przystąpiła do Konkursu edukacyjnego "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków". Uczniowie na poczatku zostali zapoznani z celem konkursu, następnie otrzymali "Dzienniczki czytania na naklejki dla dzieci", którego główną ideą było zebranie 21 naklejek. Wszystkim uczniom udało się zebrać potrzebną liczbę naklejek. Uczniowie mieli przeprowadzone zajęcia związane z tym konkursem. Był zorganizowany konkurs na najciekawiej wykonanego Słodziaka lub rzecz nawiązującą do przygód Gangu Słodziaków z materiałów użytych wtórnie. Na zakończenie konkursu mieli zorganizowany "Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania", na który przygotowali  dekorację z materiałów w ramach recyklingu. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i rodziców. 

 

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

7 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół w Goździe odbyła się finałowa gala konkursu profilaktycznego pt.: ,,Dopalacze niosą smierć”. Zostały na niej przedstawione finałowe animacje na temat zagrożenia jakie niesie ze sobą zażywanie nieznanych i niezbadanych substancji. Uczestnicy mogli również podziwiać przejmujący spektakl teatralny. Wśród laureatów mogliśmy podziwiać naszych wspaniałych uczniów: III miejsce zajęła Żaneta Matejek, a wyróżniony został Paweł Poneta, którzy pod opieką p. Weroniki Luboch-Kalinowskiej przeszli etap testowy i przygotowali kreskówki. Zywycięzcom gratulujemy, a organizatorom dziekujemy za zaproszenie do konkursu i przepiękny jego finał.
Drodzy czytelnicy!  Zapamiętajmy hasło konkursu ,,MASZ WOLNY WYBÓR, ALE NIE JESTEŚ WOLNY OD KONSEKWENCJI SWOJEGO WYBORU!"  dlatego zawsze wybierajmy takie atrakcje i formy wypoczynku, które nie zagrażają naszemu życiu, ani zdrowiu.
 

Dnia 3 czerwca 2019 roku troje uczniów reprezentowało  naszą szkołę w Finale Gminnego Konkursu Historycznego ,, O wolna Polskę". Konkurs Organizował Zespół Szkół w Goździe pod patronatem Wójta Gminy Gózd, Pana Pawła Dziewita. 
Żaneta Matejek zajęła III  miejsce  i indywidualną nagrodę po dogrywce z innym uczniem naszej szkoły - Pawłem Ponetą. Szkołę reprezentowała również Laura Samuś. 
 

30 maja 2019 roku o godz. 9.20 odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Chemicznej dla uczniów klas VII-VIII. W ramach konkursu należało wykazać się znajomością trudnej, a zarazem bardzo ciekawej dziedziny nauki, jaką jest chemia. Uczniowie otrzymali do rozwiązania test składający się z 10 zadań (otwartych i zamkniętych). Do konkursu przystąpiło 9 osób. W  klasie VII zwyciężył uczeń Paweł Poneta, uzyskując 100% poprawnych odpowiedzi, a w klasie VIII uczennica Żaneta Matejek. Laureaci otrzymali nagrody  i dyplomy, a pozostali uczestnicy dyplomy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy z udział. Organizatorem konkursu była pani Monika Kowalska.

 

29 maja 2019 roku podczas Festynu Rodzinnego nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego „Moja Rodzina”. Zorganizowanie go miało na celu promowanie rodziny, pogłębianie świadomości dzieci oraz młodzieży na temat jej roli w życiu człowieka oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych. Prace oceniała komisja w składzie:    mgr Agnieszka Kwiecień, mgr Beata Biernacka, mgr Anna Grzeszczyk, mgr Jolanta Polakowska oraz mgr Justyna Pyrgiel. Na konkurs wpłynęło 30 prac. Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

 

 Grupa I - dzieci z grup przedszkolnych

 

I miejsce - Kornelia Zielińska;

 

II miejsce - Anna Lesisz;

 

III miejsce – Magdalena Choroś.

 

 Wyróżnienia: Michał Paduch i Jakub Tkacz.

 

 Grupa II dzieci z klasy I i II

 

I miejsce – Lena Fabiańska;

 

II miejsce  – Julia Winiarska;

 

III miejsce – Wiktor Zieliński.

 

 Wyróżnienia: Bartosz Cebula i Klaudia Mroczek.

 

Grupa III dzieci z klas IV - VIII

 

I miejsce – Kornelia Cebula;

 

II miejsce – Karolina Puchniarz;

 

III miejsce – Jakub Zawodnik.

 

 Wyróżnienia: Emilia Janik i Irmina Zielińska.

 


 

 

W naszej szkole w tym roku odbył się konkurs „Plakat promujący Dzień Ziemi 2019”. Zadaniem uczniów było wykonanie plakatu, zawierającego elementy  graficzne oraz tekstowe, który nawiązywał do Dnia Ziemi. Uczniowie zgłaszali swoje pracę do dnia 4 kwietnia. Wszystkie plakaty były bardzo ciekawe i niezwykle trudno było wyłonić zwycięzców.  Uroczyste rozdanie dyplomów nastąpiło na Akademii z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 

Laureaci w klasach młodszych:

I miejsce – Wiktoria Mroczek

II miejsce – Maria Skiba

III miejsce – Lena Sałbut

Wyróżnienia:  Julia Obuchiewicz, Julia Mroczek, Małgorzata Serafin

Laureaci w klasach starszych:

I miejsce – Jan Lesisz

II miejsce – Irmina Zielińska

III miejsce – Klaudia Obuchiewicz

 

5 kwietnia odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna. Wszystkie prace były przestrzenne i wykonane bardzo pomysłowo i starannie. Część pięknych prac została zawieziona do Publicznego Przedszkola w  Jedlni Letnisko.

 

Oto wyniki konkursu:

 

Grupa przedszkolna:

 

I miejsce – Michał Paduch

 

II miejsce – Alan Zawadzki

 

III miejsce – Zuzanna Matejek

 

Wyróżnienie: Oliwia Okoń, Anna Lesisz

 

Klasy I – II

 

I miejsce – Wojciech Matejek

 

II miejsce – Maria Skiba

 

III miejsce – Lena Sałbut

 

Wyróżnienie: Lena Fabjańska, Antoni Nowak

 

Klasy IV – VIII

 

I miejsce – Anita Zawadzka

 

II miejsce – Julia Krzemińska

 

III miejsce – Aniela Okoń

 

Wyróżnienie: Zuzanna Sieradzka, Dominik Mroczem

 

Rozdanie nagród odbyło się 25 kwietnia.

 

Podczas obchodów w naszej szkole pierwszego dnia wiosny odbył się konkurs na najlepszy strój wiosenny. W pierwszej grupie wiekowej zwycięzcami zostali:

Zuzanna Matejek

Michał Puchniarz

W drugiej grupie wiekowej:

Małgorzata Serafin

Julia Mroczek

Wiktor Zieliński


W trzeciej grupie wiekowej:

Klaudia Obuchiewicz

Irmina Zielińska

Zuzanna Sieradzka

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci oraz młodzieży do zasobów internetowych. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym. Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu pod hasłem - „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu bezpiecznego środowiska online. 

W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu 19 uczniów z naszej placówki  22 lutego 2019 roku przystąpiło do szkolnego  konkursu grafiki komputerowej. Oto nagrodzone prace:

I miejsce Klaudia Obuchiewicz

II miejsce Żaneta Matejek

III miejsce Maja Piwońska

Wyróżnienia:

Paweł Poneta

Aniela Okoń

Kornelia Cebula

 

Zwycięzcy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

 

OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ. ELIMINACJE GMINNE - GÓZD 2019

20 lutego br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Kłonówku Kolonii odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Turniej służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Organizatorami konkursu na szczeblu gminnym był Urząd Gminy i Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Goździe przy współpracy PSP w Radomiu. Honorowy patronat nad eliminacjami objął Wójt Gminy Gózd Pan Paweł Dziewit.
Eliminacje przebiegały w dwóch grupach wiekowych: I grupa - szkoły podstawowe i grupa II - gimnazja. Ogółem w turnieju wzięło udział 47 uczniów. Uczestnicy najpierw przystąpili do rozwiązywania testów pisemnych. Jak podkreślił mł. kpt. Dominik Szymczyk, członek komisji pytania testowe nie należały do najłatwiejszych, jednak uczniowie biorący udział  w eliminacjach wykazali się sporą wiedzą na temat pożarnictwa. 
W wyniku rozgrywek finałowych uczennica Żaneta Matejek kl VIII zajęła III miejsce w II grupie wiekowej i  zakwalifikowała się  do eliminacji powiatowych.
Wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy, a zwycięzcom  statuetki.

 

 Regulamin szkolnego Konkursu informatycznego

 z okazji XV rocznicy obchodów

  Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu

 pn. Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem”

 

5 lutego 2019 r. po raz piętnasty w Polsce obchodzony będzie Dzień Bezpiecznego Internetu. Internet daje swoim użytkownikom niemal nieograniczone możliwości. Jest interaktywnym medium, które pozwala nie tylko na odbiór zamieszczonych tam treści, ale również na tworzenie i dzielenie się własnymi. Prawa i obowiązki są podstawą bezpieczeństwa w Internecie.

Tegoroczne hasło DBI „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.  

 Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią.

 Konkurs przeznaczony jest dla  uczniów klas IV – VIII szkoły  podstawowej   w Podgórze.

 Cel:

 Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

 Miejsce konkursu: sala komputerowa nr 7 w PSP w Podgórze

 Termin konkursu: luty 2019 r., godz. 9.00 (dzień do uzgodnienia)

 Termin zgłoszenia chętnych uczniów: 25.01.2019 r.

 Forma pracy: PLAKAT zachęcający do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem”, wykonany samodzielnie w programie Paint, Gimp (bez możliwości korzystania z grafiki wyszukanej w Internecie lub kopiowania z innych dostępnych źródeł).

Czas pracy: 45 min

Kryteria oceny prac:

 Prace konkursowe oceni komisja składająca się z dyrektora i nauczycieli informatyki naszej szkoły. Pod uwagę będą brane prace prezentujące temat w sposób interesujący oraz przyciągający uwagę, charakteryzujące się oryginalnym ujęciem tematu. Wyniki konkursu zostaną podane do wiadomości uczestnikom oraz opublikowane na stronie internetowej. Najlepsze prace zostaną nagrodzone, dopuszcza się przydzielanie wyróżnień. Każdy uczestnik konkursu za udział otrzyma ocenę bardzo dobrą z informatyki, a uczniowie wyróżnieni i nagrodzeni  - ocenę celującą.

Organizatorzy: p. Agnieszka Kwiecień, p. Anna Szczęsna,  p. Jolanta Polakowska

 

 

 

 

I miejsce w Gminnym Konkursie na najpiękniejsze drzewko bożonarodzeniowe! 

 04.12.2018 po raz pierwszy na placu przed Urzędem Gminy uczniowie wszystkich szkół podstawowych dekorowali swoje drzewka bożonarodzeniowe, które aż do lutego będą stroić Gózd.

Nasi uczniowie pod opieką Pani Beaty Biernackiej, pani Aleksandry Stanios oraz Pani Marzeny Samuś nie zwracając uwagi na deszcz z ogromnym poświęceniem dekorowali drzewko ozdobami, które z zaangażowaniem tworzyli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Kolorystyka naszej choinki nawiązywała do 100 lecia odzyskania niepodległości, dominowały tam kolory biały i czerwony oraz złote elementy. Piękne anioły, ciekawe bombki i nietuzimkowy łańcuch przyniosły nam zwycięstwo! Wśród dźwięków pięknych polskich kolęd, ciepłych pierożkow i przepysznych pierniczków wprowadzał w naszej gminie świąteczną atmosferę. Organizatorzy p. Weronika Luboch-Kalinowska z naszej szkoły oraz p. Maria Orzechowska z PSP w Małęczynie zapowiadali, że to dopiero początek tradycji i już zaprosili na strojenie za rok!

 

 

Dnia 20.11.2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej. Uczestniczyli w nim  4,5,6 latkowie, uczniowie kl. I, II, IV-VIII (25 recytatorów). Jury w składzie: dyrektor mgr Agnieszka Kwiecień, mgr Beata Biernacka, mgr Justyna Pyrgiel, mgr Katarzyna Lipiec przyznało nagrody w trzech kategoriach wiekowych.

 

I kategoria

I miejsce-Julia Wargacka

II miejsce-Zuzanna Matejek

III miejsce-Iga Piwońska

II kategoria

I miejsce-Lena Fabjańska

II miejsce-Julia Winiarska  

III miejsce-Wiktor Zieliński

III kategoria

I miejsce-Żaneta Matejek  

II miejsce-Irmina Zielińska

III miejsce- Aleksandra Janik, Kornelia  Cebula

 Zwycięzcom i Wszystkim Recytatorom serdecznie gratulujemy !

  

6 listopada odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego MAŁY I DUŻY PATRIOTA. Wszystkie prace były wykonane bardzo starannie i zgodnie z tematem.

 

Oto wyniki konkursu:

 

Grupa przedszkolna:

 

I miejsce – Zuzanna Matejek

 

II miejsce – Iga Piwońska

 

III miejsce – Antoni Lesisz

 

Wyróżnienie: Kornelia Zielińska, Anna Lesisz

 

Klasy I – II

 

I miejsce – Wiktor Zieliński

 

II miejsce – Miłosz Choroś

 

III miejsce – Wojciech Matejek

 

Wyróżnienie: Szymon Rembis, Julia Mroczek

 

Klasy IV – VIII

 

I miejsce – Jan Lesisz

 

II miejsce – Irmina Zielińska

 

III miejsce – Wiktoria Cybula

 

Wyróżnienie: Weronika Cybula

 

Rozdanie nagród odbyło się 9 listopada.

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

17 kwietnia 2018 roku odbyła się w PSP nr 5 w Pionkach II edycja konkursu przyrodniczo-ekologicznego „Ekologia – to jest to”. Konkurs skierowany był do uczniów klas III i IV  szkół podstawowych  powiatu radomskiego i odbywał się pod honorowym patronatem Starosty Radomskiego. Uczniowie klasy czwartej naszej szkoły po raz pierwszy wzięli w nim udział.
I choć nie zajęli czołowych miejsc mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu z panem Sławomirem Wąsikiem, znanym przyrodnikiem i autorem książek o życiu zwierząt. Konkurs dla uczniów był dużym wyzwaniem, gdyż  musieli przyswoić sobie nowe treści, ale też  okazał się ciekawą lekcją, na której dowiedzieli się wielu ciekawostek o zwierzętach będących tematem publikacji pana Wąsika.  
Uczniom: Mai Marud, Anieli Okoń i Zuzannie Sieradzkiej gratulujemy i życzymy rozwijania pasji  i wytrwałości w dążeniu do celu.

 

 

W marcu uczniowie naszej szkoły z klas IV, V,VI,i VII przystąpili do wykonania prac plastycznych na konkurs ,,Młodzież zapobiega pożarom" w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Prace zostały wykonane w różnorodnych technikach. Najlepszą pracę wykonała Żaneta Matejek. Jej praca zajęłą II miejsce w powiecie radomskim. Wręczenie nagród odbyło się w dniu 17. 03. 2018 roku. Konkurs zorganizowany został przez Powiatowy Związek OSP RP we współpracy z Komendą Miejską PSP w Radomiu, Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Radomiu oraz Delegaturą Kuratorium Oświaty w Radomiu.

,,W krainie baśni” - konkurs czytelniczy dla przedszkolaków

Od początku tego roku szkolnego przedszkolaki przygotowywały się do konkursu ,,W krainie baśni”. Dzieci chętnie słuchały baśni czytanych przez nauczycieli oddziałów przedszkolnych, uczestniczyły w spektaklach teatralnych, przygotowywały inscenizacje. Dzieci wykonały także kukiełki z drewnianych łyżek. Efektem tych przygotowań było wykonanie szeregu zadań konkursowych. Zarówno maluchy jak i starszaki zgadywały, z jakiej baśni pochodzą czytane fragmenty, odróżniały prawdę od fałszu, dobierały obrazki do pary. Ważnym zadaniem było także zbudowanie wieży dla królewny, czy zaśpiewanie piosenki ,,Iskierka”. Rachmistrzowie grup skrupulatnie liczyli zdobyte punkty. Po zaciętej rywalizacji i osiągniętym remisie każda grupa w nagrodę otrzymała puzzle oraz słodkie upominki.

 

 

Dnia 22.02.2018 roku  odbył się Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej ,,Do Ciebie…Polsko…’’. Brali w nim udział uczniowie : Małgorzata Serafin, Weronika Cybula, Aleksandra Janik, Mateusz Kęska, Jan Lesisz, Irmina Zielińska, Wiktor Opiela, Jakub Zawodnik, Wiktoria Cybula, Maja Marud, Aniela Okoń, Zuzanna Sieradzka, Paweł Poneta, Żaneta Matejek.

Recytatorów oceniało jury w składzie mgr Jolanta Polakowska, mgr Justyna Pyrgiel.

Oto zwycięzcy:

w kategorii uczniów oddziału przedszkolnego

Małgorzata Serafin - I miejsce

w kategorii uczniów kl.I-III

Irmina Zielińska - I miejsce

Aleksandra Janik -II miejsce

Jan Lesisz - III miejsce

w kategorii uczniów kl.IV-VI

Aniela Okoń - I miejsce

Paweł Poneta - II miejsce

Zuzanna Sieradzka - III miejsce

w kategorii uczniów kl.VII

Żaneta Matejek -I miejsce

Laureaci reprezentowali szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim ,,Moja Ojczyzna’’ w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Małęczynie, dnia 28.02.2018r.

Oto zwycięzcy:

w kategorii uczniów kl.I-III

Aleksandra Janik -wyróżnienie

w kategorii uczniów kl.IV-VI

Paweł Poneta - wyróżnienie

w kategorii uczniów kl.VII ;II,III gimnazjum

Żaneta Matejek -III miejsce

Wszystkim uczestnikom konkursów recytatorskich serdecznie dziękujemy , gratulujemy odwagi i wrażliwości na piękno słowa oraz zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłym roku.

 

KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ

W piątek, 2 lutego 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Małęczynie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Organizatorami konkursu na szczeblu gminnym był Urząd Gminy i Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Goździe przy współpracy PSP w Radomiu. Honorowy patronat nad eliminacjami objął Wójt Gminy Gózd Pan Paweł Dziewit, który ufundował puchary za I, II, III miejsce w dwóch grupach wiekowych, dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu oraz poczęstunek. Eliminacje przebiegały w dwóch grupach wiekowych: I grupa - szkoły podstawowe i grupa II - gimnazja. Ogółem wzięło w nich udział 47 uczniów. Uczestnicy najpierw przystąpili do rozwiązywania testów pisemnych. Z uwagi na jednakową ilość punktów została przeprowadzona dogrywka w obu grupach wiekowych: o II i III miejsce w grupie I oraz o II, III miejsce w grupie II. Jak podkreślił mł. kpt. Dominik Szymczyk, członek komisji, pytania testowe nie należały do najłatwiejszych, jednak uczniowie biorący udział w eliminacjach wykazali się sporą wiedzą na temat pożarnictwa. W czasie, gdy Komisja sprawdzała testy, młodzież obejrzała pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i ratownictwa technicznego przygotowany przez dh OSP Gózd Artura Marczykowskiego.

 W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

 I grupa wiekowa ( szkoła podstawowa kl. I-VI)

 1. ALEKSANDRA ZIELIŃSKA - Gózd

 2. MAJA GUGAŁA - Kuczki-Kolonia

 3. LAURA SAMUŚ - Podgóra

 II grupa wiekowa (kl. VII szkoły podstawowej i kl. II, III gimnazjum)

 1. ŻANETA MATEJEK - Podgóra 

 2. SZYMON FIGURA – Klwatka Królewska

 3. JOANNA KORCZ – Klwatka Królewska

 Do eliminacji powiatowych zakwalifikowały się osoby od 1 do 3 miejsca z każdej grupy wiekowej.

W grudniu został rozstrzygnięty Gminny Konkurs na Ozdobę Bożonarodzeniową. Do konkursu przystąpiły 4 szkoły podstawowe, 1 przedszkole i 1 gimnazjum. Wszystkie nadesłane prace były bardzo ładne, oryginalne, starannie wykonane. W każdej grupie wiekowej zostali wyłonieni laureaci, którzy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy! 

Nagrodzone prace nadesłali:

- Przedszkole:

Adam Kot - Gózd

Adam Marczykowski - Gózd

Piotr Mąkosa - Kuczki Kolonia

- Klasy 0-3:

Jakub Mirota - Kłonówek

Milena Sznajfus - Gózd

- Klasy 4-7:

Aleksandra Zielińska - Gózd

Kacper Malec - Kuczki Kolonia

Jakub Korczak - Kuczki Kolonia

- Gimnazjum:

Julia Sekuła - Gózd

Iwona Stępień - Gózd

 

 

Zapraszamy do wzięcia udziału

w konkursie na Najpiękniejszą Ozdobę Świąteczną!

Regulamin konkursu na Najpiękniejszą Ozdobę Świąteczną

Cele konkursu:

- rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży;

- kultywowanie tradycji świątecznych;

- rozwijanie wyobraźni plastycznej;

- rozwijanie zdolności manualnych;

- inspiracja do twórczych poszukiwań nowych form plastycznych;

- integracja dzieci i młodzieży;

- rozwijanie wśród dzieci wrażliwości estetycznej na sztukę plastyczną.

 

Postanowienia ogólne:

1. Na konkurs należy zgłaszać prace uczniów oddziałów przedszkolnych, szkół podstawowych i gimnazjalnych.

2. Wśród prac mogą znaleźć się bombki, mikołaje, choinki, a także stroiki bożonarodzeniowe i inne. Prace mają być przestrzenne, wykonane dowolną techniką, według upodobań i umiejętności uczestników. Dopuszczalna jest pomoc rodziców, opiekunów.

3. Na konkurs można dostarczyć maksymalnie 3 ozdoby z każdej grupy wiekowej. Do każdej pracy powinna być dołączona metryczka zawierająca: imię, nazwisko, nazwę placówki oraz klasę, do której uczestnik obecnie uczęszcza.

4. Głównym kryterium oceny prac będą walory artystyczne i estetyczne, pomysłowość, nawiązanie do tradycji świątecznej oraz wkład pracy autora.

5. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 15.12.2017 roku o godz. 11:00. Termin składania prac 11.12.2017 – 13.12.2017 do godz. 14:00. Dla zwycięzców konkursu organizatorzy przygotowali nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone 18 grudnia br.

6. Konkurs zostanie przeprowadzony w następujących grupach wiekowych:

- przedszkole;

- klasy 0-3;

- klasy 4-7;

- gimnazjum.

7. Oceny prac dokona jury powołane przez organizatora. Decyzje jury są ostateczne.

8. Prace przechodzą na własność szkoły w której konkurs został zorganizowany i będą stanowiły świąteczną dekorację.

W razie pytań zachęcamy do kontaku z koordynatorami konkursu:

Dominika Sałbut – 784 344 082,

Beata Strzębała – 600 592 630.

 

 

 

26 października 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs plastyczny - "llustracja do utworu Marii Konopnickiej". Celem konkursu było upowszechnienie  utworów Marii Konopnickiej. Na akademii z okazji Dnia Patrona Szkoły zostały nagrodzone najpiękniejsze prace.

 Wśród dzieci z oddziału przedszkolnego I miejsce zajęła: Lena Fabiańska, II miejsce Zuzanna Matejek

uczniowie klasy II

Wojciech Matejek - I miejsce

Wiktor Zieliński - II miejsce

Miłosz Choroś - III miejsce

uczniowie klasy III

Jan Lesisz - I miejsce

Irmina Zielińska - II miejsce

Sebastian Wit - III miejsce

klasy IV - VII

Klaudia Obuchiewicz - I miejsce

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

 

13 października 2017 roku odbyły się klasowe eliminacje do szkolnego konkursu recytatorskiego „Poezja Marii Konopnickiej”. Udział w nich wzięli wychowankowie oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I – VII.

13 zwycięzców klasowych eliminacji 20 października 2017 roku przystąpiło do szkolnych eliminacji.

W pierwszej grupie wiekowej:

I miejsce zajęła Irmina Zielińska (ucz. kl. III),

II miejsce zajęli Małgorzata Serafin (wychowanka oddziały przedszkolnego) oraz Dawid Adamczyk (ucz. kl. III),

III miejsce zajęła Julia Krzemińska (ucz. kl. III).

W drugiej grupie wiekowej:

I miejsce zajęły Maja Marud (ucz. kl. IV) oraz Aniela Okoń (ucz. kl. IV),

II miejsce zajęła Wiktoria Cybula (ucz. kl. IV),

III miejsce zajęła Zuzanna Sieradzka (ucz. kl. IV).

Wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz upominków odbędzie się 26 października 2017 roku podczas akademii poświęconej Patronce Szkoły. Wszystkim uczestnikom konkursu recytatorskiego gratulujemy.

 

14 września troje uczniów z naszej szkoły wraz z rodzicami, Panią dyrektor Agnieszką Kwiecień oraz Panią Dominiką Sałbut wzięło udział w uroczystym finale 4 edycji konkursu „List do Taty”. Organizatorem konkursu była Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu Rzeczpospolitej Polskiej we współpracy z Fundacją im. Św. Cyryla i Metodego. Uroczystość miała miejsce w Publicznej Szkole Podstawowej w Klwatce Królewskiej. Za napisanie wzruszających listów Laura Samuś, Żaneta Matejek oraz Paweł Poneta odebrali drobne upominki z rąk wicemarszałka Senatu Rzeczpospolitej Polskiej Pana Adama Bielana.

 

 

 

 

 

ROK2016/2017

W maju w związku z urodzinami Marii Konopnickiej – Patronki szkoły odbyły się konkursy:

Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Twórczość literacka Marii Konopnickiej’’ (kl.II)

1.Dawid Adamczyk

2.Weronika Cybula

3.Aleksandra Janik

4.Mateusz Kęska

5.Julia Krzemińska

6.Jan Lesisz

7.Oskar Marchewka

8.Bartosz Okoń

9.Wiktor Opiela

10.Amelia Szarpak

11.Filip Winiarski

12.Sebastian Wit

13.Jakub Zawodnik

14.Irmina Zielińska

I miejsce- Irmina Zielińska

II miejsce- Mateusz Kęska, Julia Krzemińska

III miejsce-Bartosz Okoń, Sebastian Wit

Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Twórczość literacka Marii Konopnickiej’’ (kl.IV)

1.Kornelia Cebula-I miejsce

2.Anita Zawadzka-II miejsce

3.Emilia Janik- III miejsce

Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Twórczość literacka Marii Konopnickiej’’ (kl.II)

1.Dawid Adamczyk

2.Weronika Cybula

3.Aleksandra Janik

4.Mateusz Kęska

5.Julia Krzemińska

6.Jan Lesisz

7.Oskar Marchewka

8.Bartosz Okoń

9.Wiktor Opiela

10.Amelia Szarpak

11.Filip Winiarski

12.Sebastian Wit

13.Jakub Zawodnik

14.Irmina Zielińska

I miejsce-Sebastian Wit

II miejsce- Mateusz Kęska, Irmina Zielińska

III miejsce-Jan Lesisz, Jakub Zawodnik

 

Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Twórczość literacka Marii Konopnickiej’’(kl.IV-VI)

1.Kornelia Cebula- I miejsce

2.Laura Samuś- I miejsce

3.Maciej Rychel- II miejsce

4.Emilia Janik- II miejsce

Szkolny Konkurs Krasomówczy ,,Twórczość literacka Marii Konopnickiej’’(kl.IV-VI)

1.Emili Janik- I miejsce

2.Klaudia Obuchiewicz - I miejsce

 Szkolny Konkurs Polonistyczny ,,Najpiękniejszy list do Marii Konopnickiej’’(kl.IV-VI)

I miejsce-Żaneta Matejek

 

 

W czwartek 18 maja 2017 r. w Zespole Szkół w Goździe odbył się finał Powiatowo - Gminnego konkursu profilaktycznego. Jego organizatorami byli: Starostwo Powiatowe w Radomiu, Wójt Gminy Gózd, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Goździe, Zespół do spraw Przeciwdziałania Uzależnieniom i Promocji Zdrowia przy Staroście Radomskim. Celem konkursu było kształtowanie wśród młodzieży właściwych postaw i zachowań prozdrowotnych, zwrócenie uwagi na wzrost poziomu wiedzy na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami oraz HIV i AIDS.Młodzież pisała test składający się z 32 pytań dotyczących szeroko pojętej profilaktyki uzależnień. Następnie na sali gimnastycznej odbył się program profilaktyki uzależnień w formie koncertu muzycznego pt: „Podziel się dobrem!” w wykonaniu wirtuoza perkusji – Wiesława „Blachy” Błażkiewicza.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Paweł Poneta, Żaneta Matejek, Kacper Pawelec, Maja Piwońska, Jakub Bednarczyk i Mateusz Paduch.

Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody (tablety, smartwatche, radioodtwarzacze, słuchawki bezprzewodowe, myszki bezprzewodowe oraz pamięć USB ), które wręczyli Wicestarosta Radomski Pan Leszek Margas oraz Wójt Gminy Gózd Pan Paweł.

 

30 marca 2017 roku w naszej placówce odbyło się podsumowanie etapu szkolnego VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”

I miejsce – Irmina Zielińska (kl. II)

II miejsce – Weronika Cybula (kl. II)

III miejsce – Julia Krzemińska (kl. II)

Prace tych uczennic będą reprezentowały naszą placówkę w następnym etapie w Radomiu.

      

 W dniu 05.04.2017 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs  "Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna". Uczniowie wszystkich klas wykonali przepiękne pisanki, koszyczki i ozdoby wielkanocne. Konkurs przeprowadzony był w trzech grupach wiekowych: 4-5- latki i zerówka, klasa II i III i klasy IV -VI. wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy.

 

 I Rejonowy Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę” w Solcu nad Wisłą

 

W piątek, 3 marca w Zespole Szkół Samorządowych w Solcu nad Wisłą odbył się I Rejonowy Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”. Udział wzięło 65 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Lipska, Woli Soleckiej, Podgóry, Sarnówka, Pawłowic, Chotczy, Ciepielowa, Ostrowca Świętokrzyskiego i Solca nad Wisłą.

Konkurs przeprowadzono równocześnie w dwóch kategoriach: poezja i pieśń patriotyczna. Były piękne recytacje, wzruszające interpretacje utworów oraz pieśni przepełnione nutami patriotyzmu. Po wysłuchaniu 48 prezentacji, komisje konkursowe przyznały następujące wyróżnienia i nagrody. W kategorii poezja patriotyczna, szkoła podstawowa klasy I – III przyznano III miejsce dla Irminy Zielińskiej, natomiast w kategorii wiekowej, szkoła podstawowa klasy IV - VI ,III miejsce otrzymała Żaneta Matejek.

W kategorii wiekowej: szkoła podstawowa klasy IV-VI – zespoły, II miejsce zajął zespół muzyczny z naszej szkoły.

Informacje o konkursie znaleźć można na stronie internetowej ,,Echa Dnia’’

 

 

 

W piątek 27 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół w Kuczkach - Kolonii odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

 Organizatorami konkursu na szczeblu gminnym był Urząd Gminy i Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Goździe przy współpracy PSP w Radomiu. Honorowy patronat nad eliminacjami objął Wójt Gminy Gózd Paweł Dziewit, który ufundował dyplomy wszystkim uczestnikom oraz puchary za I, II, III miejsce w dwóch grupach wiekowych.

Eliminacje przebiegały w dwóch grupach wiekowych: I grupa - szkoły podstawowe i grupa II - gimnazja. Ogółem wzięło w nich udział 45 uczniów. Uczestnicy najpierw przystąpili do rozwiązywania testów pisemnych. Z uwagi na jednakową ilość punktów została przeprowadzona dogrywka w obu grupach wiekowych: o II i III miejsce w grupie I tj. szkoła podstawowa oraz II, III w grupie II – gimnazjum. Jak podkreślił mł. kpt. Dominik Szymczyk - członek komisji pytania testowe nie należały do najłatwiejszych, jednak uczniowie biorący udział w eliminacjach wykazali się sporą wiedzą na temat pożarnictwa.

Podczas sprawdzania testów odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i ratownictwa technicznego przez dh OSP Gózd Artura Marczykowskiego.

 W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

 I grupa wiekowa ( szkoła podstawowa)

1. Jakub Bińkowski - Gózd

2. Wiktoria Grudzień - Gózd

3. Żaneta Matejek - Podgóra

  Żanetce Matejek serdecznie gratulujemy! 

 

W grudniu został rozstrzygnięty Gminny Konkurs na Ozdobę Bożonarodzeniową. Do konkursu przystąpiło 5 szkół podstawowych, 2 przedszkola i 1 gimnazjum. Wszystkie nadesłane prace były bardzo ładne, oryginalne, starannie wykonane. W każdej grupie wiekowej zostali wyłonieni laureaci, którzy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, czapki Mikołaja i słodki upominek. Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy! 

GMINNY KONKURSU NA OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ

 ORGANIZATOR KONKURSU:

Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Podgórze

 WARUNKI UCZESTNICTWA :

Uczestnikiem konkursu może zostać każdy uczeń oddziału przedszkolnego, klas 1-6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum naszej gminy.

W klasach „1-3” dopuszczona jest niewielka pomoc dorosłych przy wykonywaniu zadania. Stworzone na konkurs prace powinny być podpisane przez autora wg wzoru: imię i nazwisko, klasa.

CELE KONKURSU:

 •  rozwijanie wyobraźni oraz pobudzanie aktywności twórczej uczniów;
 • rozwijanie wrażliwości estetycznej;
 • stworzenie uczniom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych;
 • powrót do tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych;
 • umożliwienie przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

 ZADANIE KONKURSOWE:

 Ozdoby bożonarodzeniowe wykonujemy dowolną techniką

 TERMIN I WARUNKI DOSTARCZENIA PRAC:

 Prace należy dostarczyć do 25 listopada 2016 roku do PSP w Podgórze 

OCENA PRAC I ZASADY PRZYZNAWANIA NAGRÓD:

 1. O wyłonieniu zwycięzców konkursu zdecyduje Komisja Konkursowa.

 2. Prace oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:

 •  oryginalność,
 • pomysłowość,
 • estetyka wykonania,

3. Organizator przewiduje dyplomy za miejsca, nagrody rzeczowe w każdej kategorii wiekowej.

4. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 02 grudnia 2016 roku.

 

                  29 września 2016 roku odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego Energia ze Słońca. Wzięło w nim udział 14 uczniów klasy II.  I miejsce zajął Dawid Adamczyk (kl. II), II miejsce Mateusz Kęska(kl. II), III miejsce Wiktor Opiela(kl. II).Wśród uczniów klasy II wyróżnienia otrzymali: Weronika Cybula, Sebastian Wit, Irmina Zielińska, Aleksandra Janik, Jan Lesisz, Bartłomiej Okoń oraz Filip Winiarski. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki a ich prace zostały przesłane do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie aby wziąć udział w następnym etapie.
Uczniowie kl. III wzięli udział w konkursie plastycznym „Racjonalnie się odżywiasz, zdrowie wygrywasz”. I miejsce zajęła Cybula Wiktoria i jej praca została wysłana do Warszawy. Wzięli również udział w konkursie ekologicznym „Ekologia ze słońca”, w którym I miejsce zajęła Wiktoria Cybula i jej praca została wysłana do Warszawy. Cała klasa wzięła udział w konkursie plastycznym „Zdrowo jem, więcej wiem”.

 

W dniu 28. 10. 2016 roku w naszej szkole odbył się szkolny Konkurs Halloween. Uczniowie mieli przebrać się halloweenowe stroje. Wszyscy uczniowie byli pieknie poprzebierani. Pierwsze miejsce w konkursie zajęli uczniowie z oddziału przedszkolnego 6 -latków, zaś wyróżnienie zdobyła klasa VI.

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

W dniu 27.04.2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Podgórze odbył się Gminny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, w którym uczestniczyły szkoły z terenu gminy Gózd.Celem konkursu było podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze. W turnieju wzięło udział 5 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe (Gózd, Klwatka, Kłonówek, Kuczki i Podgóra) oraz 3 drużyny reprezentujące szkoły gimnazjalne (Gózd, Kuczki, Małęczyn). Podczas eliminacje gminnych uczestnicy musieli rozwiązać z testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Honorowy patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Gózd Paweł Dziewit, który ufundował puchary dla zwycięskich drużyn i dyplomy dla wszystkich uczestników.

 

Konkurs plastyczny "Młodzież zapobiega pożarom"

W szkole został ogłoszony plastyczny konkurs "Młodzież zapobiega pożarom". Technika pracy i format dowolny. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Uczniowie zaprezentowali swoje prace. 

I miejsce zajeli: Żaneta Matejek klasa 5

                          Paweł Poneta klasa 4

                          Maja Piwońska klasa 4

 II miejsce zajęła: Aleksandra Śliwkowska klas 5

III miejsce zajęła: Weronika Tomczak klasa 4

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

Szkolny konkurs na ozdobę wielkanocną

W okresie przed świąteczny  w szkole został ogłoszony konkurs na najładniejszą ozdobę wielkanocną. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy- ozdoby świątecznej z dowolnego materiału - papieru, brystolu, bibuły,koralików, siana, świecy, słomki, wstążeczek, bukszpanu itp. w następujących kategoriach: palma wielkanocna , stroik wielkanocny, pisanki i inne.Konkurs cieszył sie bardzo dużym zainteresowaniem. Rozstrzygnięcie konkursu nasąpi po świętach. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Konkurs został rozstrzygnięty, najlepsze prace nagrodzone, a wszyscy pozostali uczestnicy zostali obdarowani upominkami.

Konkurs Matematyczny Kangur

W dniu 17 marca odbył sie w szkole matematyczny konkurs Kangur. Wzięło w nim udział 11 uczniów z kals IV- VI. Uczniowie musieli rozwiązać zadania testowe w dwóch grupach wiekowych . Po zakończonym konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali nagrodę niespodziankę. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Konkurs wiedzy pożarniczej

W dniu 19.02.2016 roku odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Organizatorami konkursu na szczeblu gminnym był Urząd Gminy i Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Goździe przy współpracy PSP w Radomiu. Honorowy patronat nad eliminacjami objął Wójt Gminy Gózd Paweł Dziewit, który ufundował dyplomy wszystkim uczestnikom oraz puchary za I , II, III miejsce.

Uczennica naszej szkoły MILENA PUCHNIARZ zajęła pierwsze miejcse w swojej grupie wiekowej. Milenka będzie reprezentować Gminę Gózd w eliminacjach powiatowych.

 

W grudniu w szkole został ogłoszony szkolny konkurs na ozdobę świąteczną. Technika prac była dowolna.

W konkursie wzięło udział 60 uczniów. wszystkie prace są wspaniłe i piękne. Ozdoby dekorują szkołe i wprowadzają świąteczny nastrój . Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

W ramach koła polonistycznego odbył się cykl szkolnych konkursów pt. ,,Moja Ojczyzna’’ zorganizowanych przez panią mgr Justynę Pyrgiel wraz z panią pedagog mgr Kamilą Marchewką , który obejmował :

Szkolny Konkurs Recytatorski ,, Moja Ojczyzna’’ – uczestniczyło 9 uczniów z kl. V-VI. Recytatorzy wzorowo deklamowali jeden wybrany przez siebie wiersz polskiego autora o tematyce związanej z historią i kulturą Polski.

 Szkolny Konkurs Krasomówczy ,, Moja Ojczyzna’’ -uczestniczyło 6 uczniów z kl. IV-VI . Gawędziarze w sposób barwny i ciekawy opowiadali o urokach swoich miejscowości. Mówili o przeszłości i teraźniejszości miejsc, w którym mieszkają, tradycjach , ważnych osobach, wydarzeniach i przyrodzie.

 Kl.IV

Paweł Poneta

Kl.V

Jakub Bednarczyk

Aleksandra Śliwkowska

KL.VI

Wiktoria Grudzień

Milena Puchniarz

Martyna Rembis

I miejsce

Paweł Poneta

II miejsce

Aleksandra Śliwkowska

Milena Puchniarz

III miejsce

Jakub Bednarczyk

Wiktoria Grudzień

Martyna Rembis

 Szkolny Konkurs Plastyczny ,,Moja Ojczyzna’’- uczestniczyło 12 uczniów z kl. IV-VI. Artyści wykonali bardzo ciekawe prace plastyczne i wykorzystali różne techniki malarskie, których inspiracją była historia Ojczyzny i sławni Polacy. Ich dzieła można podziwiać na wystawie plastycznej przy sali nr 9.

 Kl.IV

Klaudia Obuchiewicz

Mateusz Paduch

Paweł Poneta

Tomasz Rębisz

Laura Samuś

Weronika Tomczak

Kl.V

Jakub Bednarczyk

Aleksandra Jedynak

Żaneta Matejek

Damian Rembis

Aleksandra Śliwkowska

Kl.VI

Piotr Matejek

 I miejsce

Aleksandra Śliwkowska

Klaudia Obuchiewicz

Piotr Matejek

 II miejsce

Paweł Poneta

Mateusz Paduch

Aleksandra Jedynak

III miejsce

Żaneta Matejek

Weronika Tomczak

Jakub Bednarczyk

Uświetnieniem dnia, w którym Polska po 123 latach niewoli uzyskała wolność, był montaż słowno- muzyczny. Dziewczynki w strojach ludowych i chłopcy w mundurkach harcerskich pięknie śpiewali i recytowali wiersze patriotyczne. Akademię z okazji Święta Niepodległości dekorowały również prace z konkursu plastycznego dzieci.

 

 

 Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

W dniu 24.04.2015 roku  w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Podgórze odbył się Gminny Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, w którym uczestniczyły szkoły z terenu gminy Gózd.Celem konkursu było podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze. W turnieju wzięło udział 6 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe (Gózd, Klwatka, Kłonówek, Kuczki, Małęczyn i Podgóra) oraz 3 drużyny reprezentujące szkoły gimnazjalne (Gózd, Kuczki, Małęczyn). Podczas eliminacje gminnych uczestnicy musieli rozwiązać  z testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Honorowy patroanat nad konkursem objął Wójt Gminy Gózd Paweł Dziewit, który ufundował puchary dla zwycięskich drużyn i dyplomy dla wszystkich uczestników.

Klasyfikacja końcowa w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – Gózd

II miejsce – Małęczyn

III miejsce – Kłonówek

IV miejsce –Podgóra

V miejsce – Kuczki

VI miejsce- Klwatka

Klasyfikacja końcowa w kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce – Gózd

II miejsce – Małęczyn

III miejsce - Kuczki

Zwycięskie szkoły będą reprezentować gminę w turnieju powiatowym. Organizatorami gminnego turnieju BRD byli nauczyciele PSP w Podgórze: p. Beata Strzębała  i p. Kamila Marchewka

 

Godło Herb GminyEdukacja globalna.
Liderzy edukacji na rzecz rozwoju