CO TO JEST eTWINNING?

 

eTwinning to edukacyjny program Unii Europejskiej. Polega na łączeniu i współpracy szkół w tworzeniu projektów edukacyjnych.

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła realizuje dwa projekty w ramach eTwinning.

               “Getting to know each other”

to międzynarodowy projekt, podczas którego współpracujemy ze szkołami z Francji, Włoch i Turcji. Jego celem jest poznanie rówieśników z innych państw, zapoznanie się z ich kulturą, sposobem życia oraz językiem. Projekt zakłada realizację kilku zadań. Pierwszym z nich była wymiana kart noworocznych między uczniami ze wszystkich czterech państw. W niedługim czasie kolejne wyzwanie przed naszymi uczniami. Opracowanie dwujęzycznego słownika obrazkowego przedstawiającego ważniejsze miejsca z naszej okolicy.

 

„Biblioteki QR” to projekt przeznaczony dla polskich bibliotek szkolnych. Jego założeniem jest promowanie czytelnictwa poprzez zamieszczanie w książkach recenzji w formie kodów QR. Chętni uczniowie po przeczytaniu książki nagrywają jej recenzję w postaci krótkiego filmu. Następnie generowany jest kod QR i umieszczany w książce. Uczniowie poszukujący ciekawych lektur mogą zeskanować kod i obejrzeć film z recenzją.

 

NASZA SZKOŁA W eTWINNING

Przygodę z eTwinning rozpoczęliśmy w styczniu 2017 roku. Nawiązaliśmy współpracę ze szkołą z Turcji. Wspólnie realizujemy projekt „Will you be my friend?” polegający na wymianie korespondencji oraz prowadzeniu rozmów przy pomocy Skype w celu bliższego poznania uczniów z innego państwa oraz ich kultury. W projekcie uczestniczy 12 uczniów z klas IV-VI pod opieką p. Dominiki Sałbut


NASZE DZIAŁANIA W RAMACH PROJEKTU

• Przygotowaliśmy listy i kartki dla uczniów z Turcji

• Otrzymaliśmy listy i kartki z Turcji

 

• Przeprowadziliśmy video rozmowę z uczniami z Turcji

• Logo naszego projektu


 

Godło Herb Gminy

Edukacja globalna.
Liderzy edukacji na rzecz rozwoju