Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych dla PSP w Podgórze w roku szkolnym 2023/2024:

16.10.2023,

02.11.2023, 03.11.2023

02.05.2024

14-16.05.2024 - egzamin ósmoklasisty

31.05.2024

 

 

Liczba odwiedzin:

Darmowy licznik odwiedzin

 

KONTAKT
Podgóra
26-634 Gózd
tel/fax: 48 320-20-18
podgora@op.pl

Drużyna Harcerska

„Żywioły"


                      

 

 

„Harcerstwo to nie jest coś, co się umie, ale to jest coś, czym się jest”                                                                                       ks. Kazimierz Lutosławski

 


Przekaż 1% podatku dla DH „Żywioły”

KRS: 0000291419

Koniecznie zaznacz cel szczegółowy: Radom-Powiat DH Podgóra

Zebrane środki przeznaczymy na umundurowanie drużyny. 


CHAREKTYRYSTYKA DRUŻYNY

Drużyna Harcerska „Żywioły” działa przy Publicznej Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Podgórze od 2005 roku. Do obecnego roku szkolnego drużyna nosiła nazwę „Czarne Orły”.  Należymy do ZHP Hufca Radom-Powiat. Zbiórki DH „Żywioły” odbywają się raz w tygodniu, w poniedziałek o godzinie 13.40.

 

Drużyna podzielona jest na dwa zastępy.


ZASTĘP „OGNIKI”


ZASTĘPOWA: Żaneta Matejek                        

 Kornelia Cebula

Karolina Puchniarz

Aleksandra Jedynak

Emilia Janik


ZASTĘP „PĘDZĄCE WIATRY”


ZASTĘPOWA: Laura Samuś

Klaudia Obuchiewicz

Mateusz Paduch

Paweł Poneta


Harcerze rozpoczęli okres próbny, który potrwa pół roku i zakończy się złożeniem Przyrzeczenia Harcerskiego.

Opiekunem drużyny jest dh Dominika Sałbut.

 

Z ŻYCIA DRUŻYNY

XV POWIATOWE ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR STAROSTY RADOMSKIEGO

12 listopada, dla uczczenia 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pięcioosobowa reprezentacja naszej drużyny wzięła udział w XV Powiatowych Zawodach Strzeleckich o Puchar Starosty Radomskiego. Impreza została zorganizowana przez Hufiec Radom-Powiat na strzelnicy w Piastowie. W zawodach wzięły udział drużyny harcerskie z powiatu radomskiego, białobrzeskiego i szydłowieckiego.

 

 

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU ZAWITAŁO

DO NASZEJ SZKOŁY!!!!

 

 

Betlejemskie Światło Pokoju, przekazywane z Groty Narodzenia Jezusa w Betlejem, dotarło także do szkoły w Podgórze. W niedzielę nasi harcerze odebrali je podczas uroczystości w Krakowie. O godzinie 16.00 na Wawelu 1850 harcerzy zebrało się na apelu, który rozpoczął uroczystości przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju. Następnie harcerze udali się na Mszę Św. do Katedry Wawelskiej. Po Eucharystii zebrani harcerze przemaszerowali na Rynek Główny, gdzie lampiony z Betlejemskim Światłem Pokoju odebrali przedstawiciele władz, mieszkańcy oraz reprezentanci poszczególnych hufców. Tegoroczne hasło towarzyszące przekazaniu światła to: „Odważnie twórzmy pokój”.

Przed oficjalnymi uroczystościami harcerze z naszej drużyny spotkali smoka wawelskiego, zwiedzili Katedrę na Wawelu wraz z dzwonem Zygmuntem oraz Rynek Główny. Odwiedziliśmy także grób pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów.

 

 

 

 

 

WOŚP

Dwie harcerki z naszej drużyny zasiliły szeregi wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas tegorocznego finału. Kwestując w szkole oraz na Placu Jagiellońskim w Radomiu udało nam się zebrać kwotę 1.908,50zł.

 

 

 


 

Godło Herb Gminy
Edukacja globalna.
Liderzy edukacji na rzecz rozwoju