Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych dla PSP w Podgórze w roku szkolnym 2023/2024:

16.10.2023,

02.11.2023, 03.11.2023

02.05.2024

14-16.05.2024 - egzamin ósmoklasisty

31.05.2024

 

 

Liczba odwiedzin:

Darmowy licznik odwiedzin

 

KONTAKT
Podgóra
26-634 Gózd
tel/fax: 48 320-20-18
podgora@op.pl

Rok szkolny 2019/2020

 

 

Życzenia na Dzień Dziecka

 • W dniu 8.02.2020r. do naszej szkoły przybyli dziadkowie i babcie zaproszeni przez uczniów na spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z zaciekawieniem obejrzeli, w jaki sposób na scenie prezentują się ich wnukowie. Były więc wiersze, piosenki połączone z tańcami oraz inscenizacja ,,Kopciuszek”. Na scenie prezentowały się dzieci z oddziału przedszkolnego, 6 – latki, uczniowie klasy I, II,III. Występy uświetnił także nasz szkolny solista Paweł Poneta. Na zakończenie dla wszystkich gości uczniowie przygotowali prezenty – niespodzianki. Po występach Dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Uczniowie zaś rozpoczęli ,,szaloną zabawę”. Animatorzy, którzy poprowadzili dalszą część zabawy przygotowali różne układy taneczne oraz konkursy. Wszyscy, mający wielkie serce włączyli się do pomocy dla chorej dziewczynki Leny Senator. Uzbierano sporą kwotę, którą przekazano Rodzicom dziewczynki. Zabawę choinkową dodatkowo wzbogaciła loteria fantowa oraz szkolny sklepik. Dla wzmocnienia uczniów-  rodzice przygotowali pizzę i napoje. Wszyscy ,,tanecznym krokiem” wkroczyli w długo oczekiwany okres ferii zimowych.

 •  WOŚP -12 stycznia uczennice naszej szkoły wzięły udział w kweście na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pod opieką p. Dominiki Sałbut, pełne energii i zapału ruszyły ulicami Radomia, napotykając na swej drodze wielu serdecznych i hojnych darczyńców. Do puszek trafiły także datki od wielu uczniów i pracowników  naszej szkoły oraz mieszkańców Podgóry. Dzięki ofiarności wszystkich napotkanych ludzi dobrej woli wolontariuszkom udało się zebrać kwotę   1 319, 72 zł.

 • Jasełka - Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych Świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. 19 grudnia 2019 roku szkolni aktorzy z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Świetności inscenizacji dodały pastorałki, kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się Świąt. Cieszymy się ogromnie, że w tak wyjątkowym momencie byli z nami rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście a wśród nich Pan wójt Paweł Dziewit i Pani radna -  Małgorzata Knieć, których serdecznie przywitała Pani dyrektor Agnieszka Kwiecień.   Jasełka Bożonarodzeniowe  przygotowała wraz uczniami klas V -VIII Pani Agata Zawadzka.Składane życzenia przez Panią dyrektor i zaproszonych gości napełniły wszystkich radością i spokojem. Święta Bożego Narodzenia to  taki szczególny dzień w roku, w którym gasną wszelkie spory, w którym radość wita wszystkich  a wszyscy wszystkim ślą życzenia...

 • ŚWIĄTECZNA WIZYTA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ - 18 grudnia 2019r., tuż przed świętami Bożego Narodzenia, uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu  pod opieką pani Kamili Marchewka odwiedzili 183 pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Radomiu. Uczniowie złożyli mieszkańcom i pracownikom ośrodka życzenia świąteczne i noworoczne, każdemu z mieszkańców wręczyli własnoręcznie wykonane upominki i kartki świąteczne. Uczniowie mieli także okazję bliżej poznać i obejrzeć miejsce, w którym mieszkają podopieczni placówki. Wyjazd był prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka. Serdecznie dziękujemy za tak miłe przyjęcie.

 • ZBIÓRKA DARÓW DLA POLAKÓW NA KRESACH - zbliżające się Święta to czas, kiedy jesteśmy bardziej skłonni do pomocy drugiemu człowiekowi, dlatego też uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przystąpili do zbiórki żywności organizowanej przez Fundację Kresy w potrzebie – Polacy Polakom.W dniach od 4 do 11 grudnia trwała w naszej szkole zbiórka produktów spożywczych długoterminowych, chemii, środków opatrunkowych  i słodyczy dla naszych Rodaków mieszkających na Kresach. W dniu 6 i 7 grudnia uczniowie „szturmem zdobyli”  sklep Lewiatan. Prowadzili tam zbiórkę żywności, nikt nie potrafił przejść obojętnie obok uśmiechniętych wolontariuszy zachęcających do udziału w zbiórce, akcja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania i zakończyła się ogromnym sukcesem, w ciągu tygodnia udało się zebrać ponad 250 kilogramów żywności z których zostaną przygotowane i dostarczone paczki świąteczne na Litwę i Białoruś. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję wrzucając produkty spożywcze, pieniądze lub obdarowując nas życzliwym słowem. Dziękujemy właścicielom sklepów w Goździe-Lewiatan, Klwatce Królewskiej, Grzmucinie oraz Podgórze  za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki.

 • Mikołaj - dnia 6 grudnia 2019 roku w grupie dzieci 4,5,6 letnich odbyły się wspólne Mikołajki. Tego dnia przedszkolaków odwiedził Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Dzieci podziękowały Mikołajowi za prezenty i zaprosiły go do wspólnej zabawy. 

 • Spektakl kukiełokowy - dnia 06.12.2019roku odbył się spektakl kukiełkowy pt. ,,Aniołek gwiazdy wigilijnej”. Przedstawienie odnosiło się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.


 • Park trampolin - 2.12.2019 r. uczniowie klasy I i III byli w Parku Trampolin w Radomiu. Wyjazd został zorganizowany przez rodziców uczniów z okazji zbliżającego się Mikołaja. W Parku Trampolin po krótkiej rozgrzewce dzieci świetnie się bawili: skakali, wykonywali salta, obroty w powietrzu, budowali z klocków. W drodze powrotnej byli w McDonalds, gdzie zjedli posiłek. Zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wrócili wszyscy do szkoły.

 • Nie hejtuję - reaguję - nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-profilaktycznej pn. „Nie hejtuję – reaguję”, w której szczególny nacisk położony jest na rolę świadków hejtu, cyberprzemocy i mowy nienawiści. Kluczową kwestią walki z hejtem jest bowiem reagowanie na to zjawisko – a reagować powinny zarówno ofiary, jak i świadkowie hejtu. Kampania zwraca uwagę na konieczność podejmowania działania w sytuacji zetknięcia z cyberprzemocą m.in. poprzez zgłaszanie krzywdzących treści administratorom stron czy wsparcie dla ofiary. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. W ramach akcji przeprowadzone zostały zajęcia dotyczące hejtu i przeprowadzony konkurs plastyczny.
 • Andrzejki - 28 listopada 2019 roku w naszej szkole odbywały się zabawy i wróżby andrzejkowe. Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wróżby pobudzają wyobraźnię, są źródłem szacunku dla tradycji. Jeden, jedyny taki dzień, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów … wróżb. Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie źródło szacunku dla obrzędów ludowych. Wróżby cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. • Warsztaty kulinarne - 26 listopada 2019 roku klasa V z opiekunem Panią Weroniką Luboch Kalinowską uczestniczyła w warsztatach cukierniczych w Słodkim Zakątku, który znajduje się w Kuczkach Kolonii. Uczniowie pod okiem właścicielki Pani Beaty Wójcik wypiekli i udekorowali pierniki bożonarodzeniowe. Każdy uczestnik otrzymał imienny certyfikat. Była to dla nich ciekawa lekcja zawodu dająca dużo radości i wprowadzająca w świąteczny klimat.


 • Dzień Pluszowego Misia - dnia 25 listopada 2019 roku w przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Dnia Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do szkoły swojego ulubionego pluszaka by wspólnie z rówieśnikami świętować ich dzień. Tego dnia sala przedszkolaków była pełna wspólnych zabaw, tańca a także śpiewów. • Dary dla schroniska - w dniu 22.11.2019r. przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu dostarczyli zebrane dary. Pracownik schroniska opowiedział uczniom jak wygląda codzienna praca w takim miejscu, a także z czym wiąże się adopcja zwierzaka ze schroniska. Obecnie przebywa w nim 540 psów i około 40 kotów czekających na nowy dom.


 • „DO CIEBIE POLSKO…”13.11.2019r. o godz.10.40 odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, na której po wprowadzeniu pocztu flagowego odśpiewano „Mazurka Dąbrowskiego”.  Polska po 123 latach niewoli 11.11.1918r. stała się wolnym krajem, w którym mieszkańcy  w urzędach i szkołach mogli swobodnie posługiwać się językiem polskim. Uczniowie kl. V, VI, VII, VIII recytowali wiersze patriotyczne mówiące o tęsknocie i  pięknie utraconej Ojczyzny. Występom towarzyszyła, mi. in. wspaniała poezja wieszczów narodowych oraz muzyka Fryderyka Chopina, także pieśni patriotyczne: „Przybyli ułani pod okienko”, „Szara piechota”, „Serce w plecaku”, „Rozkwitają pąki białych róż”, „Marsz, marsz Polonia”. Akademię zakończyła prezentacja laureatów Szkolnego Konkursu Poezji Patriotycznej. Pani dyrektor mgr Agnieszka Kwiecień podziękowała uczniom , panu  Józefowi Biernatowi oraz pani mgr Justynie Pyrgiel  za przygotowanie montażu słowno-muzycznego.

 • Szkoła do hymnu -8 listopada 2019 roku o godzinie 11.11 odbyło się w naszej szkole uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego. Uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji " Szkoła do hymnu" aby upamiętnić 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Samorząd uczniowski przypomniał uczniom o roli i wyglądzie stroju galowego i zobowiązał ich do takiego ubioru podczas akademii i uroczystości szkolnych.

   
 • Halloween - 31 października 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy Halloween, uczniowie udekorowali kąciki swoich pracowni nawiązując do akcentu tradycji amerykańskiej.
 • W tym szczególnym czasie nie zapomnieliśmy również o naszych zmarłych dla których została przygotowana tablica na której uczniowie przyczepiali świeczki ku pamięci swoich bliskich, którzy już odeszli. 

 • Nasza szkoła częścią ogólnopolskiej kampanii!BOHATERON to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, poprzez przygotowanie i  wysyłanie Im symbolicznych kartek z życzeniami. Projekt, w realizację którego włączyła się również nasza szkoła, ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Organizatorami akcji są Fundacje Sensoria i Rosa, partnerem merytorycznym Instytut Pamięci Narodowej, a cała kampania została objęta patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON” dosłownie włącza historię bohatera – film albo prezentację, na komputerze, w telewizji bądź na tablecie. W naszej szkole członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu  z pomocą nauczycieli przygotowywali 81 kartek z życzeniami dla Powstańców. Przeprowadzona została lekcja w klasach V-VIII przez nauczyciela historii w oparciu o pomoce dydaktyczne, które dostaliśmy od fundacji co pozwoliło wprowadzić uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców. Dzięki dostępnym materiałom, młodzież mogła zgłębić historie adresatów swoich kartek oraz relacje z tamtych wydarzeń żyjących wciąż naocznych świadków, a przede wszystkim poznać przesłanie, jakie walczący Powstańcy chcieliby pozostawić młodym Polakom. Wykonane kartki zostały wysłane na adres fundacji, która przekaże je honorowym odbiorcom.
 • Rekord - w środę 16.10.2019 roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do bicia rekordu w jednoczesnym udzielaniu pierwszej pomocy. Akcja ta jest największą lekcją resuscytacji na świecie. 14 uczniów i dwóch nauczycieli na 4 fantomach w samo południe, przez pół godziny podjęło próbę pobicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo oddechowej. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!
                         
 • Ślubowanie klasy I - 11 października o godzinie 10.00 odbyło się Uroczyste Ślubowanie Klasy I. Do ślubowania przystąpiło 11 dzieci: 6 dziewczynek i 5 chłopców. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej Ojczyzny, szkolnej nauki oraz  zasad zachowania się na drodze. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i  mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły, następnie zostali pasowani przez Panią Dyrektor szkoły na Uczniów klasy I Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Podgórze. Na zakończenie otrzymali legitymacje szkolne, Dyplomy Pasowania na ucznia, upominki od rodziców, przedstawicieli władz gminy, radnych i Samorządu Uczniowskiego. Nie zabrakło również słodkiego  poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Szczęśliwi wrócili do domu i na pewno długo będą ten dzień wspominać.      
 • Dzień Edukacji Narodowej to szczególne święto wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty. Z tej okazji od wielu lat uczniowie składają życzenia swoim nauczycielom. 11 października  2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście oraz rodzice. Uczniowie  przygotowaną częścią artystyczną podziękowali swoim nauczycielom za trud i serce włożone w ich nauczanie i wychowanie. Wiele ciepłych słów i życzeń padło z ust zaproszonych gości, były kwiaty i słowa uznania dla dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. W imieniu rodziców życzenia złożyła przewodnicząca Rady Rodziców, wręczyła pracownikom szkoły wielki tort i zaprosiła na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 
 • Rajd Świętokrzyski - w sobotę 28 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XX Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym „Święty Krzyż 2019”. W tegorocznej edycji uczestniczyło 3484 turystów-pielgrzymów, którzy po Górach Świętokrzyskich wędrowali 12 trasami. W Rajdzie wzięło udział 213 opiekunów grup, w tym 142 wychowawców i nauczycieli, 49 księży, 13 sióstr zakonnych oraz 9 seminarzystów. Nasza grupa, licząca 48 uczniów i 6 nauczycieli ze szkół gminy Gózd, jak co roku wędrowała 18 - kilometrowym szlakiem ze Św. Katarzyny, przez Łysicę (najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich), Kakonin, Hutę Szklaną na Święty Krzyż. Wśród pielgrzymów z Gminy Gózd było 7 uczniów naszej szkoły pod opieką Pani Agnieszki Kwiecień i Pani Agnieszki Świgoń. Pogoda, mimo niezbyt sprzyjających prognoz okazała się idealna na pieszą wędrówkę. Szło się wspaniale i nikt nie narzekał. Dodatkowym elementem wyprawy była akcja sprzątania świata. Pod czujnym okiem Pani Edyty Miernik uczniowie podczas całej trasy zbierali w lesie śmieci, w ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy lasy”. Połączyliśmy więc przyjemne z pożytecznym. Zwieńczeniem pielgrzymowania pieszego i rowerowego była uroczysta Eucharystia. Mszę Świętą, której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz, ordynariusz sandomierski, koncelebrowali bp Jan Piotrowski, ordynariusz kielecki, bp Marian Florczyk, sufragan diecezji kieleckiej, ojcowie oblaci, gospodarze sanktuarium, oraz wielu kapłanów. Szczególnie przyjemnym dla nas akcentem było wymienienie grupy Gminy Gózd, jako tej, która najdłużej uczestniczy w rajdach na Święty Krzyż. My byliśmy tam po raz pierwszy ale na pewno nie ostatni. Warto nadmienić, że rajd pielgrzymkowy jest największą w Polsce jednodniową imprezą turystyki pieszej organizowaną przez Oddział Świętokrzyski PTTK i Diecezję Kielecką.

         
         

 • W dniu 1 października przedstawiciele firmy ZORPM Zwoleń Pani Anna Markiewicz i Pani Monika Gawryołek wręczyły uczniom klas I -III wyprawki  szkolne w ramach akcji edukacyjno-promocyjnej firmy. Darczyńcom serdecznie dziękujemy.
 •        
 • Sprzątanie świata - w naszej szkole corocznie włączamy się w akcję: ,,Sprzątanie świata". W tym roku również włączyliśmy się w działania przyświecające idei dbania o czystość swojego otoczenia. 24.09 odbyła się przygotowana przez Samorząd Uczniowski prelekcja pt.:''Drugie życie odpadów" podczas której uczniowie ćwiczyli segregację odpadów i poznali sposoby przetwarzania i powtórnego wykorzystania śmieci. Następnie uczniowie pod opieką wychowawców ruszyli w teren, aby posprzątać śmieci z przydzielonego terenu. 
   
 • Rozpoczęcie roku szkolnego - 2 września 2019 r. nasza szkoła w sposób niecodzienny zainaugurowała nowy rok szkolny. W uroczystym rozpoczęciu wzięli udział wyjątkowi goście – reprezentanci pokolenia, które doświadczyło drugiej wojny światowej. Miało to związek z inicjatywą Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczpospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej „Przerwany marsz…”, do której dołączyła również nasza placówka. Zebrani na sali gimnastycznej Uczniowie, Rodzice oraz Grono Pedagogiczne z ogromnym zainteresowaniem i wzruszeniem wysłuchali wspomnień o wydarzeniach, które 80 lat temu zakłóciły ówczesnym uczniom marsz do szkoły.W nowym roku szkolnym wszystkich powitała Dyrektor szkoły Pani Agnieszka Kwiecień a przybyły na tę okazję Dyrektor ZEAS Pan Józef Drab życzył uczniom i nauczycielom sukcesów i wytrwałości.

      

Godło Herb Gminy
Edukacja globalna.
Liderzy edukacji na rzecz rozwoju