Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych dla PSP w Podgórze w roku szkolnym 2023/2024:

16.10.2023,

02.11.2023, 03.11.2023

02.05.2024

14-16.05.2024 - egzamin ósmoklasisty

31.05.2024

 

 

Liczba odwiedzin:

Darmowy licznik odwiedzin

 

KONTAKT
Podgóra
26-634 Gózd
tel/fax: 48 320-20-18
podgora@op.pl

Rok szkolny 2016/2017

  • 23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczniowie najpierw spotkali sie z dyrekcją i nauczycielami w sali gimnastycznej. Tutaj najlepsi uczniowie odebrali nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce, czytelnictwie, za wzorową frekwencję. Słowa podziękowania oraz życzenia wakacyjne do uczniów, rodziców i nauczycieli skierowala dyrektor szkoły mgr Agnieszka Kwiecień. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach w celu odebrania świadectw, po czym udali się na wakacyjny wypoczynek. 
    Uczniom, Nauczycielom, Rodzicom, Pracownikom Szkoły i Przyjaciołom życzymy dużo słońca, podróży, wakacyjnych przygód i odpoczynku. 
  • W nocy z 14 na 15 czerwca 2017 r. w naszej bibliotece odbyło się wydarzenie pod hasłem „Noc w bibliotece”. Wydarzenie to stanowiło podsumowanie konkursu czytelniczego „Zaczytani”,a uczestniczyć w nim mogli jedynie uczniowie, którzy przystąpili do konkursu. Sześciu uczniów pod opieką p. Beaty Strzębały oraz p. Dominiki Sałbut rozpoczęło noc pełną przygód o godzinie 20.00.Po rozpakowaniu bagaży i wspólnej kolacji oraz grach integracyjnych uczestnicy przystąpili do lektury „Wakacji z duchami” Adama Bahdaja. Gdy mrok zapanował w budynku szkoły uczniowie ruszyli na poszukiwanie zagadek i duchów. Dwa trzyosobowe zespoły wyposażone w latarki rozwiązywały napotkane zagadki i zadania literackie. Po drodze nie obyło się bez odrobiny strachu, zapewne za sprawą duchów, które nie odstępowały dzieci na krok. W nagrodę za bohaterską postawę podczas gry uczestnicy otrzymali słodką nagrodę. Po wieczornej toalecie przed snem, przy świetle świec uczniowie otuleni śpiworami opowiadali przygotowane historie o duchach. Następnego ranka, po wspólnym śniadaniu wszyscy rozeszli się do domów. Wrażenia z ‘Nocy w bibliotece” towarzyszyły im jeszcze przez kilka dni, a opowieści o grze terenowej nie schodziły z ich ust.

     

       

  • W czerwcu z okazji urodzin M. Konopnickiej w szkole odbyła się akademia poświęcona Patronce szkoły. Właśnie z tej okazji uroczyście odśpiewaliśmy ,,Rotę’’, której słowa napisała M. Konopnicka,a muzykę skomponował F. Nowowiejski. Zaprosiliśmy do szkoły rodziców, by wspólnie z nimi świętować ten dzień. Odczytaliśmy fragment jej pięknej , wzruszającej baśni ,pt.,,O krasnoludkach i sierotce Marysi’’. Udaliśmy się także do wirtualnego muzeum w Żarnowcu, który otrzymała od społeczeństwa polskiego jako dar wdzięczności za twórczość literacką. Posłuchaliśmy ,co o jej życiu i twórczości literackiej powiedziała uczennica kl.V. Klaudia Obuchiewicz- laureatka konkursu krasomówczego. W świat poezji zabrali nas zwycięzcy konkursu recytatorskiego- Irminka Zielińska i Sebastian Wit. Nagrodziliśmy laureatów pozostałych konkursów.
  • Oddziały przedszkolne z naszej szkoły wzięły udział w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. W związku z tym, w dniu 29.05.2017r. dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami pojechały do Gminnej Biblioteki w Goździe. Przywitała nas pani dyrektor Elżbieta Siczek, która opowiedziała nam o księgozbiorze zgromadzonym w bibliotece. Dowiedzieliśmy się, że liczy on 10 tysięcy woluminów. Następnie w ramach akcji- czytania dzieciom, pani sekretarz Joanna Tkaczyk, przeczytała dzieciom kilka przygód Fenka, dziecięcego bohatera, które jednocześnie były przestrogami na wakacje. Do czytania włączyły się także panie z biblioteki. Dzieci zwiedziły pomieszczenia przeznaczone na książki, obejrzały kącik dla dzieci. Na zakończenie otrzymały słodki upominek. Zachęcone obiecały, że zapiszą się do biblioteki szkolnej.
  • W dniu 8.06.2017 w naszej szkole odbył się III Gminny Przegląd Szkolnych Teatrów Anglojęzycznych zorganizowany przez p. Dominikę Sałbut. Podczas przeglądu zaprezentowały się trzy zespoły z Publicznej Szkoły Podstawowej w Małęczynie pod opieką p. Kamili Gromskiej oraz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Podgórze. Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się młodzi aktorzy z Małęczyna w przedstawieniu „The right thing to do”, które zwracało uwagę na konieczność niesienia pomocy osobom w potrzebie. Następnie, scena została opanowana przez naszych utalentowanych uczniów z klas IV, V i VI. W niezwykle profesjonalny i zabawny sposób uczniowie zaprezentowali inscenizację „Grich the Witch” o czarownicy poszukującej 8 świnek na obiad. Przegląd zakończył występ drugiego zespołu z Małęczyna z przedstawieniem pod tytułem „Slow Food”, które prezentowało śmieszną historię pewnej restauracji szybkiej obsługi. Po burzliwych obradach Jury zdecydowało przyznać trzy pierwsze miejsca ex aequo.

  • W słoneczny i piękny dzień 30 maja w szkole świętowały dzieci i dorośli.Wspólnie obchodzony był Dzień Matki, Dzień Ojca i Dzień Dziecka. Najpierw na tle kolorowej dekoracji prezentowali się uczniowie klas 0- VI przygotowani przez wychowawców. Wiersze, piosenki i skecze przeplatały się z życzeniami dla ukochanych Rodziców, które zakończył wspaniały pokaz gimnastyczny Mai Piwońskiej. Dzieci nagrodzono gromkimi brawami i słodyczami. Wiele atrakcji czekało na uczestników akademii na placu szkolnym. Strażacy prezentowali swoje umiejętności i zapraszali do zabawy i konkursów. Animatorzy rozweselali dzieci i dorosłych ciekawymi i pomysłowymi zabawami. Oprócz ciast przygotowanych przez rodziców można było skosztować waty cukrowej, lodów, owoców, napojów, a taże posmakować grillowanej kiełbasy.
  • W dniu 1 czerwca uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w masowym czytaniu w jednym momencie pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”. Głównym organizatorem wydarzenia jest redakcja miesięcznik „Biblioteka w Szkole”, natomiast szkolnym organizatorem pani Dominika Sałbut. 67 uczniów wraz z Panią dyrektor oraz nauczyc
Godło Herb Gminy
Edukacja globalna.
Liderzy edukacji na rzecz rozwoju